Ungdomscupen

Ungdomscupen

Cupen 2019

OdencupenPosted by Marko Sat, September 15, 2018 07:13:00

INBJUDAN till den årliga ODENCUPEN 4-5-6 januari 2019

Odencupen 2019 spelas med följande klasser:

F17 (födda -02 eller senare)

F15 (födda -04 eller senare) P15 (födda -04 eller senare)

F13 (födda -06 eller senare) P13 (födda -06 eller senare)

F11 (födda -08 eller senare) P11 (födda -08 eller senare)

F9 (födda -10 eller senare) P9 (födda -10 eller senare)

Fredag 4/1 spelar
F11 fm
F13 em
F17 kväll

Lördag 5/1 spelar
P11 fm
P13 em
P15 kväll

Söndag 6/1 spelar
P9 fm
F9 em
F15 kväll

För ungdomslagen gäller generellt 2 st 1 år överåriga, endast 1 på plan.

Antal matcher och speltid är beroende på antal anmälda lag.

Vi korar Matchens profil. Medaljer till alla spelare.

Pokal till segrarna i F17, F15, F13, P15 och P13

Futsalregler gäller med mindre undantag.

Anmälan senast 15 november via följande länk: Anmälan Odencupen 2019

Anmälningsavgift 1000:-, för ett andra lag i samma klass 800:-

P+F 9 (födda 2010 eller senare) 700:- per lag

Betalning sker till Bg 5306-0984 eller till swish 1230413872.

Försäljning av hamburgare, korv, macka, kaffe m dopp, dricka, frukt, godis.

Ytterligare information ges av Tony Olsson 0707577708,

tony.olsson@orebro.se





  • Comments(0)//odencupen.hoif.org/#post59

Odencupen 2019

OdencupenPosted by Marko Sun, August 12, 2018 20:16:03

2019 års Odencup kommer ordnas mellan 4-6 januari.

Snart är det dags att anmäla sig och mer information kring detta kommer inom kort.



  • Comments(0)//odencupen.hoif.org/#post58

Spelprogram Fre 5/1 -18

SpelprogramPosted by Tarra Sun, December 17, 2017 18:38:17

F 04/05

8:30 HOIF - SMÅ

8:50 Sturehov - Rynninge

9:10 KIF Örebro - HOIF

9:30 SMÅ - Sturehov

9:50 Rynninge - KIF Örebro

10:10 HOIF - Sturehov

10:30 SMÅ - Rynninge

10:50 Sturehov - KIF Örebro

11:10 Rynninge - HOIF

11:30 SMÅ - KIF Örebro

P 04/05

12:30 Kolsva 1 - Sköllersta

12:50 HOIF - Kolsva 2

13:10 Glanshammar/Lillkyrka 1 - Lillån

13:30 Fellingsbro - Glanshammar/Lillkyrka 2

13:50 Sköllersta - Glanshammar/Lillkyrka 1

14:10 Kolsva 2 - Fellingsbro

14:30 Lillån - Kolsva 1

14:50 Glanshammar/Lillkyrka 2 - HOIF

15:10 Sköllersta - Lillån

15:30 HOIF - Fellingsbro

15:50 Kolsva 1 - Glanshammar/Lillkyrka 1

16:10 Kolsva 2 - Glanshammar/Lillkyrka 2

16:30 4:an Grp A - 4:an Grp B

16:50 3:an Grp A - 3:an Grp B

17:10 2:an Grp A - 2:an Grp B

17:30 Final 1:an Grp A - 1:an Grp B



  • Comments(0)//odencupen.hoif.org/#post57

Spelprogram Lör 6/1-18

SpelprogramPosted by Tarra Sun, December 17, 2017 18:34:56

F 06/07

9:00 HOIF - Garphyttan

9:20 Adolfsberg - Hallsberg

9:40 Askersund - Garphyttan

10:00 Adolfsberg - HOIF

10:20 Hallsberg - Askersund

10:40 Garphyttan Adolfsberg

11:00 HOIF - Hallsberg

11:20 Askersund - Adolfsberg

11:40 Hallsberg - Garphyttan

12:00 HOIF - Askersund

F 08/09

13:00 HOIF - Garphyttan

13:20 Rynninge - Marieberg

13:40 ÖSK - Garphyttan

14:00 Rynninge - HOIF

14:20 Marieberg - ÖSK

14:40 Garphyttan - Rynninge

15:00 HOIF - ÖSK

15:20 Marieberg - Garphyttan

15:40 ÖSK- Rynninge

16:00 HOIF - Marieberg

F 02/03

17:30 SMÅ/HOIF - Rynninge

17:50 Skyllberg/Askersund - Dingtuna

18:10 QBIK 1 - QBIK 2

18:30 SMÅ/HOIF - Dingtuna

18:50 Rynninge - QBIK 1

19:10 Skyllberg/Askersund - BIK 2

19:30 QBIK 1 - Dingtuna

19:50 Rynninge - QBIK 2

20:10 SMÅ/HOIF - QBIK 1

20:30 Rynninge - Skyllberg/Askersund

20:50 QBIK 2 - SMÅ/HOIF

21:10 Dingtuna - Rynninge

21:30 QBIK 1 - Skyllberg/Askersund

21:50 QBIK 2 - Dingtuna

22:10 SMÅ/HOIF - Skyllberg/Askersund




  • Comments(0)//odencupen.hoif.org/#post56

Spelprogram Sö 7/1-18

SpelprogramPosted by Tarra Sun, December 17, 2017 18:19:58

P 08/09

8:30 HOIF - Östra Almby Vit,

8:45 Vretstorp - Östra Almby Grön

9:00 Karlstad Röd - Glanshammar Blå

9:15 Glanshammar Röd - Karlstad Vit

9:30 Östra Almby Vit - Karlstad Röd

9:45 Östra Almby Grön - Glanshammar Röd

10:00 Glanshammar Blå - HOIF

10:15 Karlstad Vit - Vretstorp

10:30 Karlstad Röd - HOIF

10:45 Glanshammar Röd - Vretstorp

11:00 Glanshammar Blå - Östra Almby Vit

11:15 Karlstad Vit - Östra Almby Grön

11:30 HOIF - Vretstorp

11:45 Östra Almby Grön - Glanshammar Blå

12:00 Karlstad Röd - Glanshammar Röd

12:15 Karlstad Vit - Östra Almby Vit

12:30 Östra Almby Grön - Karlstad Röd

12:45 Karlstad Vit - HOIF

13:00 Vretstorp - Glanshammar Blå

13:15 Glanshammar Röd - Östra Almby Vit

P 06

14:15 HOIF - SMÅ

14:30 Hallsberg Blå - Degerfors

14:45 Hallsberg Vit - Sköllersta

15:00 Degerfors - HOIF

15:15 SMÅ - Hallsberg Blå

15:30 Sköllersta - Degerfors

15:45 HOIF - Hallsberg Vit

16:00 SMÅ - Sköllersta

16:15 Hallsberg Blå - HOIF

16:30 Degerfors - Hallsberg Vit

16:45 Hallsberg Blå - Sköllersta

17:00 Degerfors - SMÅ

17:15 HOIF - Sköllersta

17:30 SMÅ - Hallsberg Vit

17:45 Hallsberg Vit - Hallsberg Blå





  • Comments(0)//odencupen.hoif.org/#post55

Anmälda lag 2018

OdencupenPosted by Tarra Wed, October 25, 2017 19:35:44

Dessa lag har anmält sig till Odencupen 2018

Grupp F 08/09: HOIF, Garphyttan, Rynninge, Marieberg, ÖSK FULLT

Grupp F 06/07: HOIF, Garphyttan, Adolfsberg, Hallsberg, Askersund, ´FULLT

Grupp F 04/05: HOIF/SMÅ, SMÅ/HOIF, Sturehov, Rynninge, KIF Örebro. FULLT

Grupp F 02/03: SMÅ/HOIF, Rynninge, Qbik 1+2, Skyllberg/Askersund, Dingtuna FULLT

Grupp P 08/09: HOIF, Vretstorp, Glanshammar Röd, Glanshammar Blå,

Östra Almby grön, Östra Almby vit, Karlstad blå, Karlstad röd. FULLT

Grupp P 06/07: HOIF, SMÅ, Hallsberg Blå, Hallsberg Vit, Degerfors, Sköllersta FULLT

Grupp P 04/05: HOIF, Sköllersta, Glanshammar/Lillkyrka 2 lag. Kolsva IF 2 lag, Lillån, Fellingsbro FULLT















































  • Comments(2)//odencupen.hoif.org/#post54

Inbjudan 5-7/1 2018

OdencupenPosted by Tarra Tue, August 29, 2017 12:51:31

INBJUDAN till den Årliga ODENCUPEN 5-6-7 Januari 2018

Fredag 5/1 spelar grupp F 04/05 FM, P 04/05 EM

Lördag 6/1 spelar grupp F 06/07 FM , F 08/09 EM, F 02/03 Kväll.

Söndag 7/1 P 08/09 FM, P 06/07 EM

För ungdomslagen gäller generellt 2 st 1 år överåriga, endast 1 på plan.

Antal matcher och speltid beroende på antal anmälda lag.

Vi korar Matchens profil. Plaketter till alla spelare.

Pokal till segrare i F 02/03, F 04/05 P 04/05

Futsalregler gäller med mindre undantag:

Kommer i samband med spelprogrammet.

Anmälan senast 15 November. Till Respektive ledare:

F 08/09 tony.olsson@orebro.se F 06/07 tony.olsson@orebro.se

F 04/05 staffan.augustsson@telia.com F 02/03 nettanli@hotmail.se

P 08/09 sodergren2011@gmail.com P 06/07 johan.stannisson@gmail.com

P 04/05 annelie.ericson@hotmail.com

Anmälningsavgift 1000:-, för ett 2:a lag i samma grupp 800:-

Grupperna P 08/09 och F 08/09 700:- / lag

Betalning sker till Bg 5306-0984 eller överför till 7641 17 01997.

Försäljning av Korv m bröd, macka, kaffe m dopp, dricka, frukt, godis.

Ytterligare information ges av Tony Olsson 0707577708 tony.olsson@orebro.se









  • Comments(0)//odencupen.hoif.org/#post53

Resultat 2017

ResultatPosted by Tarra Sat, January 07, 2017 07:50:47

F 04

Hoif-Vingåker 0-1, Små-Hoif/Små 1-1, Kif Blå-Ösk 2-1, Kif Röd-Rynninge 0-1, Vingåker-Kif Blå-1-1, Små-Kif Röd 0-1, Ösk-Hoif 0-0, Rynninge-Hoif/Små 2-2, Vingåker-Ösk 0-2, Rynninge-Små 0-0, Hoif-Kif Blå 1-0, Små/Hoif-Kif Röd 3-0, Vingåker-Små 0-6, Kif Blå-Kif Röd 2-1 , Hoif-Rynninge 1-2 efter straffar FINAL Ösk-Små/Hoif 0-1 Gruppsegrare Kombo SMÅ/HOIF

F 02

Frövi-Små 0-5, Vingåker-Adolfsberg 0-8, Rynninge-Frövi 5-0, Små-Adolfsberg 0-2, Vingåker-Rynninge 1-2, Frövi-Adolfsberg 0-8, Små-Vingåker 1-0, Adolfsberg-Rynninge 2-1, Vingåker-Frövi 4-2, Rynninge-Små 1-0 Gruppsegrare Adolfsberg


P 04

Hoif-Sköllersta 0-1, Pålsboda-Adolfsberg 2-6, Vingåker-Lillån 0-3, Fellingsbro-Lillkyrka 1-2, Sköllersta-Vingåker 3-0, Adolfsberg-Fellingsbro 4-0, Lillån-Hoif 0-0, Lillkyrka-Pålsboda 0-0, Sköllersta-Lillån 4-1, Pålsboda-Fellingsbro 3-0, Hoif-Vingåker 0-1, Adolfsberg-Lillkyrka 6-0, Placeringsmatcher Hoif-Fellingsbro 4-1, Vingåker-Lillkyrka 1-2, Lillån-Pålsboda 3-0 Final Sköllersta-Adolfsberg 0-1 Gruppsegrare Adolfsberg





  • Comments(0)//odencupen.hoif.org/#post52
« PreviousNext »