Ungdomscupen

Ungdomscupen

Resultat söndag 6/1 -19

ResultatPosted by Tony Olsson Sun, January 06, 2019 10:01:47
F15
17:00 IK Sturehov - KIF Örebro 3-2
17:20 Vingåkers IF - Rynninge IK 0-2
17:40 SMÅ IF/HOIF - IK Sturehov 0-2
18:00 KIF Örebro - Vingåkers IF 4-1
18:20 Rynninge IK - SMÅ IF/HOIF 1-1
18:40 IK Sturehov - Vingåkers IF 2-0
19:00 KIF Örebro - Rynninge IK 1-1
19:20 Vingåkers IF - SMÅ IF/HOIF 0-1
19:40 Rynninge IK - IK Sturehov 0-0
20:00 SMÅ IF/HOIF - KIF Örebro 1-3

Vi gratulerar IK Sturehov till seger i klass F15.


























  • Comments(0)//odencupen.hoif.org/#post68

Resultat lördag 5/1-19

ResultatPosted by Tony Olsson Sat, January 05, 2019 00:05:50
P13
14:00 SMÅ IF - Lekebergs IF 0-1
14:20 HOIF - Nora BK 1-0
14:40 Sköllersta IF - SMÅ IF 1-0
15:00 Lekebergs IF - HOIF 3-1
15:20 Nora BK - Sköllersta IF 1-1
15:40 SMÅ IF - HOIF 1-1
16:00 Lekebergs IF - Nora BK 2-1
16:20 HOIF - Sköllersta IF 0-1
16:40 Nora BK - SMÅ IF 0-1
17:00 Sköllersta IF - Lekebergs IF 0-0

Vi gratulerar Lekebergs IF till seger i klass P13

P15
17:40 Adolfsbergs IK - HOIF 6-0
18:00 Glanshammars/Lillkyrka IF - Frövi IK 5-0
18:20 Pålsboda Goif - Adolfsbergs IK 0-2
18:40 HOIF - Glanshammars/Lillkyrka IF 3-3
19:00 Frövi IK - Pålsboda Goif 4-1
19:20 Adolfsbergs IK - Glanshammars/Lillkyrka IF 4-3
19:40 HOIF - Frövi IK 0-4
20:00 Glanshammars/Lillkyrka IF - Pålsboda Goif 4-2
20:20 Frövi IK - Adolfsbergs IK 2-1
20:40 Pålsboda Goif - HOIF 4-1

Vi gratulerar Adolfsbergs IK till seger i klass P15



  • Comments(0)//odencupen.hoif.org/#post67

Resultat fre 4/1 -19

ResultatPosted by Tony Olsson Fri, January 04, 2019 15:44:13
F13
12:00 HOIF/SMÅ IF - Adolfsbergs IK F07 1-3
12:20 Adolfsbergs IK F06 - Garphyttans IF 0-0
12:40 IFK Askersund - Finnerödja IF 0-1
13:00 Garphyttans IF - HOIF/SMÅ IF 2-1
13:20 Adolfsbergs IK F07 - IFK Askersund 3-2
13:40 Finnerödja IF - Adolfsbergs IK F06 0-0
14:00 Garphyttans IF - Adolfsbergs IK F07 0-1
14:20 HOIF/SMÅ IF - Finnerödja IF 2-1
14:40 Adolfsbergs IK F07 - Adolfsbergs IK F06 0-1
15:00 IFK Askersund - HOIF/SMÅ IF 1-1
15:20 Finnerödja IF - Garphyttans IF 2-2
15:40 Adolfsbergs IK F06 - IFK Askersund 2-0
16:00 Adolfsbergs IK F07 - Finnerödja IF 2-0
16:20 HOIF/SMÅ IF - Adolfsbergs IK F06 1-1
16:40 Garphyttans IF - IFK Askersund

Vi gratulerar Adlfsbergs IK F07 till seger i klass F13.

F17
17:20 SMÅ IF/HOIF - Rynninge IK 0-0
17:40 Södertälje FK - Rävåsens IK 0-4
18:00 ÖSK Söder - Säffle FF 4-0
18:20 Rävåsens IK - SMÅ IF/HOIF 4-0
18:40 Rynninge IK - ÖSK Söder 0-5
19:00 Säffle FF - Södertälje FK 5-0
19:20 Rävåsens IK - Rynninge IK 5-0
19:40 SMÅ IF/HOIF - Säffle FF 1-1
20:00 Rynninge IK - Södertälje FK 1-0
20:20 ÖSK Söder - SMÅ IF/HOIF 2-0
20:40 Säffle FF - Rävåsens IK 0-1
21:00 Södertälje FK - ÖSK Söder 0-2
21:20 Rynninge IK - Säffle FF 3-1
21:40 SMÅ IF/HOIF - Södertälje FK 3-0
22:00 Rävåsens IK - ÖSK Söder 1-1

Vi gratulerar Rävåsens IK till seger i klass F17.





  • Comments(0)//odencupen.hoif.org/#post66

Spelschema fre 4/1 -19

SpelprogramPosted by Tony Olsson Sat, December 22, 2018 23:34:43
F11
8:20 Rynninge IK - HOIF/SMÅ IF
8:40 Garphyttans IF - Örebro Syrianska IF
9:00 Finnerödja IF - Rynninge IK
9:20 HOIF/SMÅ IF - Garphyttans IF
9:40 Örebro Syrianska IF - Finnerödja IF
10:00 Rynninge IK - Garphyttans IF
10:20 HOIF/SMÅ IF - Örebro Syrianska IF
10:40 Garphyttans IF - Finnerödja IF
11:00 Örebro Syrianska IF - Rynninge IK
11:20 Finnerödja IF - HOIF/SMÅ IF

F13
12:00 HOIF/SMÅ IF - Adolfsbergs IK F07
12:20 Adolfsbergs IK F06 - Garphyttans IF
12:40 IFK Askersund - Finnerödja IF
13:00 Garphyttans IF - HOIF/SMÅ IF
13:20 Adolfsbergs IK F07 - IFK Askersund
13:40 Finnerödja IF - Adolfsbergs IK F06
14:00 Garphyttans IF - Adolfsbergs IK F07
14:20 HOIF/SMÅ IF - Finnerödja IF
14:40 Adolfsbergs IK F07 - Adolfsbergs IK F06
15:00 IFK Askersund - HOIF/SMÅ IF
15:20 Finnerödja IF - Garphyttans IF
15:40 Adolfsbergs IK F06 - IFK Askersund
16:00 Adolfsbergs IK F07 - Finnerödja IF
16:20 HOIF/SMÅ IF - Adolfsbergs IK F06
16:40 Garphyttans IF - IFK Askersund

F17
17:20 SMÅ IF/HOIF - Rynninge IK
17:40 Södertälje FK - Rävåsens IK
18:00 ÖSK Söder - Säffle FF
18:20 Rävåsens IK - SMÅ IF/HOIF
18:40 Rynninge IK - ÖSK Söder
19:00 Säffle FF - Södertälje FK
19:20 Rävåsens IK - Rynninge IK
19:40 SMÅ IF/HOIF - Säffle FF
20:00 Rynninge IK - Södertälje FK
20:20 ÖSK Söder - SMÅ IF/HOIF
20:40 Säffle FF - Rävåsens IK
21:00 Södertälje FK - ÖSK Söder
21:20 Rynninge IK - Säffle FF
21:40 SMÅ IF/HOIF - Södertälje FK
22:00 Rävåsens IK - ÖSK Söder

Scrolla nedåt på sidan för att se spelschemat för lördag 5/1 och söndag 6/1.

  • Comments(0)//odencupen.hoif.org/#post65

Spelschema lö 5/1 -19

SpelprogramPosted by Tony Olsson Sat, December 22, 2018 23:11:19
P11
8:20 HOIF - Lekebergs IF
8:40 IK Sturehov - Glanshammars IF lag 2
9:00 Glanshammars IF lag 1 - Karlstad Röd
9:20 IFK Hallsberg - Karlstad Blå
9:40 HOIF - Glanshammars IF lag 1
10:00 Karlstad Röd - Lekebergs IF
10:20 Karlstad Blå - IK Sturehov
10:40 Glanshammars IF lag 2 - IFK Hallsberg
11:00 Lekebergs IF - Glanshammars IF lag 1
11:20 IK Sturehov - IFK Hallsberg
11:40 Karlstad Röd - HOIF
12:00 Karlstad Blå - Glanshammars IF lag 2
12:20 Lekebergs IF - IK Sturehov
12:40 Glanshammars IF lag 2 - HOIF
13:00 Glanshammars IF lag 1 - Karlstad Blå
13:20 IFK Hallsberg - Karlstad Röd

P13
14:00 SMÅ IF - Lekebergs IF
14:20 HOIF - Nora BK
14:40 Sköllersta IF - SMÅ IF
15:00 Lekebergs IF - HOIF
15:20 Nora BK - Sköllersta IF
15:40 SMÅ IF - HOIF
16:00 Lekebergs IF - Nora BK
16:20 HOIF - Sköllersta IF
16:40 Nora BK - SMÅ IF
17:00 Sköllersta IF - Lekebergs IF

P15
17:40 Adolfsbergs IK - HOIF
18:00 Glanshammars/Lillkyrka IF - Frövi IK
18:20 Pålsboda Goif - Adolfsbergs IK
18:40 HOIF - Glanshammars/Lillkyrka IF
19:00 Frövi IK - Pålsboda Goif
19:20 Adolfsbergs IK - Glanshammars/Lillkyrka IF
19:40 HOIF - Frövi IK
20:00 Glanshammars/Lillkyrka IF - Pålsboda Goif
20:20 Frövi IK - Adolfsbergs IK
20:40 Pålsboda Goif - HOIF

  • Comments(0)//odencupen.hoif.org/#post64

Spelschema sön 6/1 -19

SpelprogramPosted by Tony Olsson Sat, December 22, 2018 22:49:28
P9
8:20 HOIF - IK Sturehov Blå
8:40 Hovsta - ÖSK Vit 1
9:00 ÖSK Vit 2 - IK Sturehov Röd
9:20 ÖSK Vit 1 - HOIF
9:40 IK Sturehov Blå - ÖSK Vit 2
10:00 IK Sturehov Röd - Hovsta
10:20 ÖSK Vit 1 - IK Sturehov Blå
10:40 HOIF - IK Sturehov Röd
11:00 Hovsta - ÖSK Vit 2
11:20 IK Sturehov Röd - ÖSK Vit 1
11:40 IK Sturehov Blå - Hovsta
12:00 ÖSK Vit 2 - HOIF

F9
12:40 HOIF - Adolfsbergs IK lag 1
13:00 Garphyttans IF - ÖSK Svart
13:20 ÖSK Vit - Adolfsbergs IK lag 2
13:40 ÖSK Svart - HOIF
14:00 Adolfsbergs IK lag 1 - ÖSK Vit
14:20 Adolfsbergs IK lag 2 - Garphyttans IF
14:40 ÖSK Svart - Adolfsbergs IK lag 1
15:00 HOIF - Adolfsbergs IK lag 2
15:20 Garphyttans IF - ÖSK Vit
15:40 Adolfsbergs IK lag 2 - ÖSK Svart
16:00 Adolfsbergs IK lag 1 - Garphyttans IF
16:20 ÖSK Vit - HOIF

F15
17:00 IK Sturehov - KIF Örebro
17:20 Vingåkers IF - Rynninge IK
17:40 SMÅ IF/HOIF - IK Sturehov
18:00 KIF Örebro - Vingåkers IF
18:20 Rynninge IK - SMÅ IF/HOIF
18:40 IK Sturehov - Vingåkers IF
19:00 KIF Örebro - Rynninge IK
19:20 Vingåkers IF - SMÅ IF/HOIF
19:40 Rynninge IK - IK Sturehov
20:00 SMÅ IF/HOIF - KIF Örebro

  • Comments(0)//odencupen.hoif.org/#post63

Spelschema

SpelprogramPosted by Tony Olsson Mon, December 17, 2018 07:27:03
Spelschemat för de olika klasserna är klara och har börjat skickats ut till kontaktpersonerna för de olika lagen. Klasserna F17 och P11 kommer att få sina spelscheman utskickade ikväll. Under veckan kommer vi även publicera spelscheman för de olika klasserna på den här sidan.

Om du som kontaktperson saknar ett spelschema får du kontakta Tony Olsson på tony.olsson@orebro.se eller 0707577708.

  • Comments(0)//odencupen.hoif.org/#post62